Przedstawiciele

Przedstawiciel -Andrzej Buda

13139313_963149910449810_8667128272594465874_n
Polski fizyk, specjalista Big Data, autor międzynarodowych publikacji i pracy doktorskiej o zastosowaniu fizyki na rynkach finansowych i fonograficznych. Znany także z książek o rynku muzycznym (m.in. Historii kultury hip-hop w Polsce – pierwszej książki o hip-hopie w Polsce, która od 2001 roku doczekała się czterech wydań). Twórca pojęcia „czas życia korelacji”. W wolnym czasie żegluje i podróżuje, zwiedzając kraje tropikalne i rafy koralowe w poszukiwaniu słońca.

Zastępca Przedstawiciela – Andrzej Jarynowski


Pochodzi z Pomorza – IN MARI VIA TUA, ale związany jest najbardziej z Wrocławiem – SEMPER FIDELIS. Obecnie broni doktorat z fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i jest stażystą w Pracowni Wirtualnej Rzeczywistości, CIOP- Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oraz specjalista w dziedzinie epidemiologii w Województwie Mazowieckim. Początkowo studiował, co można, aż odnalazł swoją pasję w modelowaniu epidemiologicznym i w socjologii analitycznej. Jest autorem około 30 artykułów (w dziedzinie fizyki, informatyki, matematyki, medycyny, czy nauk społecznych, ale również archeologii, czy prawa). W swojej pracy badawczej łączy polską szkołę matematyczno – fizyczną z nordyckimi technikami innowacyjnymi w zakresie zdrowia publicznego i życia społecznego. W kręgu jego zainteresowań są głównie zastosowania technik układów złożonych i modelowania w naukach społecznych, a w szczególności odkrywanie powiązań sieciowych w epidemiologii, czy kryminologii, a ostatnio również w muzyce i literaturze.

Zastępca Przedstawiciela (Skarbnik) – Irena Jarynowska

Księgowa

Członek – Sandra Błażejewska

13331009_1087084021365145_981162904856515617_n
Historyk kończący studia magisterskie. Od 2010 roku autorka licznych publikacji naukowych (m.in. w kwartalniku „Wyklęci„), najbardziej znana z książki „Wołyń 1943: antypolska akcja OUN-UPA w województwie wołyńskim” (2016) ze wstępem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, która jest rozszerzeniem jej pracy licencjackiej, obronionej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania to również historia myśli ekonomicznej.

Członek – Piotr Nyczka

Młody, choć nie tak bardzo jak by chciał naukowiec, niespokojny duch łapczywie rzucający się na wszystko, co go interesuje. W dzieciństwie pragnął zostać astronautą, po to aby w dorosłym życiu przemierzać pustkę, zamknięty samotnie w rakiecie mknącej do którejś z bliższych gwiazd. Niestety niespodziewany koniec zimnej wojny pokrzyżował te ambitne plany. Obecnie jego zainteresowania naukowe oscylują gdzieś pomiędzy twardą fizyką a naukami społecznymi. W tej chwili nie można dokładnie przewidzieć jakie będą owoce tej szamotaniny.  Interesuje się sztuką, wzornictwem, fotografią, namiętnie projektuje i wykonuje nadruki na ubraniach ekologicznych materiałów, bądź z odzysku, nie jest mięsożerny, ale uwielbia gotować, czasami dłubie przy elektronice i rowerach, ponadto aktywnie uczestniczy w podziemnym światku ciężkich odmian muzyki elektronicznej jako grajek i producent. Jednakże wszystko to blednie w obliczu cechującej go, niespotykanej wręcz, skromności.

Członek – Anna Jankowska

Grafik komputerowy i urbanista.

Członek – Ireneusz Skawina
Pracownik naukowo-dydaktyczny uczelni wyższych na Dolnym Śląsku, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Od 2011 roku członek Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.  Specjalista w dziedzinie epidemiologii po szkoleniu w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie.
Po obronie rozprawy doktorskiej pracował w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu. Od 2012 roku związany jest ze Społeczną Akademią Nauk, gdzie pełni funkcję prodziekana Wydziału Zamiejscowego w Świdnicy.
Działacz społeczny, miłośnik przyrody i wędkarstwa muchowego. Prywatnie mąż Anny i ojciec dwóch córek: Klaudii i Kornelii.